Dr. Semih Süreyya YAZICI

Diş Hekimi Dr. Semih Süreyya Yazıcı, 1969 yılında Çankırı’da doğdu. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden derece ile mezun oldu. Aynı yıl başladığı Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi kürsüsünde Doktorasını TÜBİTAK tarafından ödüllendirilen tezi ile 1997 yılında tamamlayıp “Bilim Doktoru” unvanını aldı. 1999 yılında kurduğu özel kliniğinde, estetik, kozmetik diş hekimliği tekniklerini, dünya ölçütündeki gelişmeleri ve yenilikleri eş zamanlı olarak uygulamakta; uzmanlık konusu olan cerrahi ve implantoloji konularında da yoğun çalışmalarını sürdürmektedir.

Diş Hekimliği alanında oluşan gelişme ve yenilikleri takip ederek halkı bilinçlendirmeye yönelik yazılı ve görsel basında yer alması, sosyal sorumluluk çerçevesinde sivil toplum kuruluşlarına olan yakınlığı ve aktif işbirliği nedeniyle “2007 Ekonometri Dergisi Yılın En Başarılı İş Geliştirme ve Sektörel Bilinçlendirme Üstün Hizmet Ödülü’’ ne, 2009 yılında Ekonomize İş Dünyasından “İnovasyon Ödülü” ne, 2011 yılında Türkiye’nin Kalbi Koordinatörlüğü Ankara Gençliğine Örnek Olanlar Platformundan “Yılın Doktoru” ödülüne, 2013 yılında ise Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından “Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür.

TÜSİAV’ın  Doğa ve Çevre Platformu Başkanlığını yürüten Dr. Semih Yazıcıya 5 Aralık  2015 Dünya Gönüllüler Günü’nde ASTOP Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından ‘Veli Sarıtoprak  Özel Ödülü’ verilmiştir. Son olarak 18 Aralık 2018 tarihinde TÜSİAV(Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı) Eğitim Platformu’nun Ankara Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlediği ödül töreninde “Eğitime Destek Verenler Ödülü” ne layık görüldü.

Türk Oral ve Maksillofasial Cerrahi Derneği (TAOMS) üyeliği, Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) üyeliği, Türkiye Serbest Girişimciler Derneği (SGD) üyeliği, Türk Diş Hekimliğinde Lazer Derneği üyeliği, Global Diş Hekimleri Derneği üyeliği ve Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği Vakfı (TÜSİAV) üyeliği, aynı zamanda sağlık komisyonu başkanlığını da yürütmektedir. Ulusal ve yerel basında seyahat ettiği ülkeleri, şehirleri ve yaşam şekillerini anlattığı köşe yazıları, röportajları ve izlenim makaleleri bulunmaktadır. Televizyon ve radyo programlarına mesleki bilgilendirmelerinin yanı sıra seyahat kültürü içerikli anlatımlarıyla da konuk olmaktadır.

Doktora yılları ve sonrasında katıldığı yurt içi ve yurtdışı kongre, bilimsel toplantı, sempozyumlar ile turistik amaçla bulunduğu 54 ülke ve 200 ü aşkın şehre gerçekleştirdiği seyahatlerde fotoğraf serüveni başlayan Semih Süreyya YAZICI’ nın tutkunu olduğu doğa ve insan temalı fotoğraflardan oluşan onbeş bin fotoğraflık bir doğa koleksiyonu bulunmaktadır. Bu seçkiden tüm gelirini Türkiye Engelliler Vakfı’na (TÜREV) bağışladığı Dünyadan Kareler ve yine tüm gelirini Serebral Palsili Çocuklar Derneği’ne (SERÇEV) bağışladığı Fototerapi isimli iki kitabı bulunmaktadır.

Semih Süreyya YAZICI, evli ve Duru’su vardır.