Dr. Semih Süreyya YAZICI

Diş Hekimi Dr. Semih Süreyya Yazıcı, 1969 yılında Çankırı’da doğdu. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden derece ile mezun oldu. Aynı yıl başladığı Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi kürsüsündeki Doktorasını TÜBİTAK tarafından ödüllendirilen tezi ile 1997 yılında tamamlayıp “Bilim Doktoru” unvanını aldı. 1999 yılında kurduğu özel kliniğinde, estetik, kozmetik diş hekimliği tekniklerini, dünya ölçütündeki gelişmeleri ve yenilikleri eş zamanlı olarak uygulamakta; uzmanlık konusu olan cerrahi ve implantoloji konularında da yoğun çalışmalarını sürdürmektedir.

Diş Hekimliği alanında oluşan gelişme ve yenilikleri takip ederek halkı bilinçlendirmeye yönelik olarak yazılı ve görsel basında yer alması, sosyal sorumluluk bilinci kapsamında sivil toplum kuruluşlarına olan yakınlığı ve aktif işbirliği nedeniyle birçok ödüle layık görülmüştür.

Bu çerçevede aldığı ödüllerin birkaçı aşağıdadır:

Benzer perspektif, görev bilinci ile gelişime ve değişime olan inancı çerçevesinde, Dr. Semih Süreyya Yazıcı ’nın birçok kurum/kuruluşta üyelikleri de bulunmaktadır.

  • Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği (TAOMS) üyeliği,
  • Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) üyeliği,
  • Türk Diş Hekimliğinde Lazer Derneği üyeliği,
  • Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) üyeliği,
  • Global Diş Hekimleri Derneği üyeliği,
  • Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği Vakfı (TÜSİAV) üyeliği

Ulusal ve yerel basında seyahat ettiği ülkeleri, şehirleri ve yaşama şekillerini anlattığı köşe yazıları, röportajları ve izlenim makaleleri bulunmaktadır. Televizyon ve radyo programlarına mesleki bilgilendirmelerinin yanı sıra seyahat kültürü içerikli anlatımlarıyla da konuk olmaktadır.

Doktora yılları ve sonrasında katıldığı yurt içi ve yurtdışı kongre, bilimsel toplantı, sempozyumlar ile turistik amaçla bulunduğu 54 ülke ve 200 ü aşkın şehre gerçekleştirdiği seyahatlerde fotoğraf serüveni başlayan Semih Süreyya Yazıcı’nın tutkunu olduğu doğa ve insan temalı fotoğraflardan oluşan 50.000’i aşkın fotoğraftan oluşan bir doğa fotoğrafı koleksiyonu bulunmaktadır. Bu seçkiden tüm gelirini Türkiye Engelliler Vakfı’na (TÜREV) bağışladığı “Dünyadan Kareler” ve yine tüm gelirini Serebral Palsili Çocuklar Derneği’ne (SERÇEV) bağışladığı “Fototerapi” isimli basılı iki kitabı bulunmaktadır.

Son olarak, okuyucusunu lezzet vadisinde gezintiye çıkaracak olan “Reçete Peçete” isimli üçüncü kitabı ile de desteğe ihtiyacı olan çocuklara yönelik kullanılmak üzere UNICEF’e katkı sağlamıştır.

Semih Süreyya YAZICI, evli ve Duru’nun babasıdır.